جلسۀ اعزام مفتشین جهت بررسی به مراجع  ولایتی؛ در اداره عالی تفتیش تدویر یافت

org_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۱ - ۲۲:۳۲
433

جلسۀ به منظور اعزام مفتشین اداره عالی تفتیش جهت تفتیش مراجع ولایتی و مرکزی مورخ 20 سنبله 1401 مطابق به 15 صفر 1444هجری قمری با حضور محترم مولوی عزت الله حقانی معاون در تفتیش مالی و تفتیش رعایت اسناد تقنینی و سرپرست اداره عالی تفتیش، دایر گردید.
جلسه با تلاوت آیات چندی از کلام الله مجید توسط مولوی شریف الله درویش آغاز گردید. سپس  محترم مولوی عزت الله حقانی ایراد سخن نموده، گفت: مردم افغانستان انتظار ا دارند که یک ادارۀ تحت نام اداره عالی تفتیش موجود است و وظیفه تفتیش و حسابگیری از حیف و میل، سؤ استفاده از امکانات دولتی به نفع شخصی، اختلاس، فساد مالی و فساد اداری در تمام سکتور عامه که پول از بودجه عامه مصرف می‌کنند را دارا می‌باشد. بناً بر ما لازم است تا اعتماد ملت و مردم را از طریق بررسی های مسلکی، مستقل و بی طرف در مراجع تحت تفتیش کسب نماییم.
آقای حقانی مفتشین را تأکید به اخلاص، تقوا، ایمانداری و سلوک نیک و لهجه نرم با مراجع تحت تفتیش نموده و از مفتشین خواست تا تمام اجراآت شان را در روشنایی قوانین، طرزالعمل و مقررات ملی و بین المللی انجام دهند.
وی از تمام مفتشین خواست در هر اقدام شان خداوند جل جلاله را حاضر و ناظر دیده با اخلاق حسنه با مراجع برخورد نموده و در صورت عدم همکاری و پاسخ به موقع استعلام مفتشین موضوع را مقامات محلی ولایات در جریان قرارداده با آن هم اگر نشد موضوع را از طریق مقام اداره عالی تفتیش در مرکز حل نمایید و در اخیر مجلس با دعای خیر و فلاح پایان یافت.

43

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ - ۱۱:۴۳
Background image

هیئت نظارتی اداره عالی تفتیش؛ از جریان بررسی مراجع محلی ولایت زابل دیدار نمود

هیئت نظارتی اداره عالی تفتیش سه شنبه مورخ ۲۹ سنبله ۱۴۰۱ هجری شمسی از جریان تفتیش هیئت موظف اداره عالی تفتیش در مراجع محلی ولایت زابل دیدار به عمل آورد.
هیئت نظارتی اداره عالی تفتیش. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۱۲:۵۱
Background image

هیئت نظارت و هماهنگی اداره عالی تفتیش از مراجع محلی ولایت پکتیا دیدن نمود

به سلسله نظارت و همآهنگی از تیم های تفتیش در ادارات محلی؛ هیاتی نظارتی اداره عالی تفتیش با اشتراک محترم مولوی صدیق الله عزیزی رئیس تفتیش سکتور دفاعی، امنیتی و مصئونیت اجتماعی، محترم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۱۲:۲۲
Background image

هیئت نظارت اداره عالی تفتیش؛ از جریان بررسی مراجع محلی ولایت ارزگان دیدار نمود

هیئت نظارتی اداره عالی تفتیش پنجشنبه مورخ ۳۱ سنبله ۱۴۰۱ هجری شمسی مطابق به ۲۵ صفر ۱۴۴۴ هجری قمری از جریان تفتیش هیئت موظف اداره عالی تفتیش در مراجع محلی ولایت ارزگان دیدن نمود.
هیئت. . .

BACK TO NEWS