جلسۀ اعزام مفتشین جهت بررسی به مراجع  ولایتی؛ در اداره عالی تفتیش تدویر یافت

org_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۱ - ۲۲:۳۲
433

جلسۀ به منظور اعزام مفتشین اداره عالی تفتیش جهت تفتیش مراجع ولایتی و مرکزی مورخ 20 سنبله 1401 مطابق به 15 صفر 1444هجری قمری با حضور محترم مولوی عزت الله حقانی معاون در تفتیش مالی و تفتیش رعایت اسناد تقنینی و سرپرست اداره عالی تفتیش، دایر گردید.
جلسه با تلاوت آیات چندی از کلام الله مجید توسط مولوی شریف الله درویش آغاز گردید. سپس  محترم مولوی عزت الله حقانی ایراد سخن نموده، گفت: مردم افغانستان انتظار ا دارند که یک ادارۀ تحت نام اداره عالی تفتیش موجود است و وظیفه تفتیش و حسابگیری از حیف و میل، سؤ استفاده از امکانات دولتی به نفع شخصی، اختلاس، فساد مالی و فساد اداری در تمام سکتور عامه که پول از بودجه عامه مصرف می‌کنند را دارا می‌باشد. بناً بر ما لازم است تا اعتماد ملت و مردم را از طریق بررسی های مسلکی، مستقل و بی طرف در مراجع تحت تفتیش کسب نماییم.
آقای حقانی مفتشین را تأکید به اخلاص، تقوا، ایمانداری و سلوک نیک و لهجه نرم با مراجع تحت تفتیش نموده و از مفتشین خواست تا تمام اجراآت شان را در روشنایی قوانین، طرزالعمل و مقررات ملی و بین المللی انجام دهند.
وی از تمام مفتشین خواست در هر اقدام شان خداوند جل جلاله را حاضر و ناظر دیده با اخلاق حسنه با مراجع برخورد نموده و در صورت عدم همکاری و پاسخ به موقع استعلام مفتشین موضوع را مقامات محلی ولایات در جریان قرارداده با آن هم اگر نشد موضوع را از طریق مقام اداره عالی تفتیش در مرکز حل نمایید و در اخیر مجلس با دعای خیر و فلاح پایان یافت.

43

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۷/۶ - ۱۱:۵۶
Background image

موظف ادارۀ عالی تفتیش جلسۀ افتتاحیه خویش را در ستره محکمه دایر نمود

هیئت موظف ادارۀ عالی تفتیش؛ جلسۀ افتتاحیه خویش را که در آن محترم مولوی نورحیدر صدر رئیس عمومی تفتیش عملکرد و خاص، محترم مولوی اسدالله حیدری آمر تفتیش سکتور حکومتداری و حاکمیت قانون آمر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۷/۶ - ۱۰:۴۶
Background image

هیئت نظارتی ادارۀ عالی تفتیش از مراجع تحت بررسی ولایت پنجشیر دیدن نمود

هیئت نظارتی ادارۀ عالی تفتیش مشتمل بر محترم مولوی محمد حسن موسی زی رئیس تفتیش شاروالی‌ها، محترم قاری عتـیق الله شـهادت یـار رئیـس منابــع بشـری و محترم نثـاراحـمد ثبـات آمـر تفــتیش. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۵ - ۱۴:۸
Background image

هیئت موظف ادارۀ عالی تفتیش جلسۀ افتتاحیه خویش را در شرکت برشنا دایر نمود

هئیت موظف ادارۀ عالی تفتیش؛ جلسۀ افتتاحیه خویش را که در آن محترم مولوی عیسی خان راهب رئیس دعوت و ارشاد، آمر و اعضای هئیت موظف تفتیش، محترم مولوی محمد رسول جواد رئیس عمومی اجرائیوی شرکت. . .

BACK TO NEWS