سیمینار اختصاصی ایجاد هماهنگی بین تیم های تفتیش؛ برگزار گردید

org_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۱۵ - ۴:۴۷
32

سمینار یک روزۀ اختصاصی تحت نام (ایجاد هماهنگی بین تیم های تفتیش و ریاست های مربوطه و رفع چالش های موجود در پروسۀ بررسی ها)  امروز مورخ سه شنبه 15 سنبله ۱۴۰۱مطابق  9 صفرالمظفر۱۴۴۴) در تالار عمومی اداره عالی تفتیش برگزار گردید.
در این سمینار محترم مولوی عزت الله حقانی معاون در امور تفتیش های مالی و تفتیش رعایت اسناد تقنینی اداره عالی تفتیش، محترم فضل الله نظامی مشاور ارشد مسلکی مقام اداره، محترم نورحیدر صدر مشاور حقوقی اداره، محترم مولوی قدرت الله همت رئیس دفتر، رؤسا، آمرین و مفتشین اداره عالی تفتیش حضور داشتند.
در آغاز محترم نورحیدر صدر مشاور حقوقی اداره عالی تفتیش مسلمانان را دعوت به امر به معروف و نهی از منکر نموده گفت: هر مومن و مسلمان میتواند مانع منکرات شود. بناً مفتشین که  در مراجع برای تفتیش میروند و برای اصلاح سازی اجراآت که خلاف شریعت و قوانین باشد مکلف هستند. آقای صدر مسلمان را آیینه مسلمان دانسته گفت: عملکرد مفتشین نیز برملا سازی خلاء و نواقص سایر ادارات بوده که ادارات را مکلف به رفع نارسایی هایشان می نمایند.

r54


 سپس محترم مولوی عزت الله حقانی معاون در امور تفتیش های مالی و تفتیش رعایت اسناد تقنینی اداره عالی تفتیش ایراد سخن نموده، گفت: مجلس امروز بحث و گفتگو در باره دریافت راه حل برای مشکلات و چالش ها مفتشین در جریان بررسی ها بوده که ما تلاش میکنم تا در آینده رهنمود و طرزالعمل های اصلاحی لازم را در زمینه آماده سازیم. محترم حقانی صاحب در روشنایی آیات قرآنکریم و سنت نبوی صلی الله علیه وسلم مفتشین را دعوت به ایمانداری و صداقت در مراجع نموده اضافه کرد: اخلاق مفتش باید مثل یک داعی بوده و با مراجع به شکل درست و رویه حسنه برخورد نمایند. محترم مولوی عزت الله حقانی مشوره را در امور کاری نهایت مهم دانسته و آمرین را تاکید به مشوره بازیر دستان شان نموده علاوه نمود: ماموریت اداره عالی تفتیش ایجاد اصلاحات و جلوگیری از فساد میباشد. محترم مولوی حقانی صاحب افغانستان را خانه مشترک همه افغان ها دانسته و هدف عمده تفتیش را رضای الله جل جلاله، خدمت به خلق الله جل جلاله و پیشرفت و ترقی ممکلت عنوان کرد.

f5


در ادامه محترم محمد نسیم سحر رئیس تفتیش سکتور حکومتداری و حاکمیت قانون در رابطه به مشکلات مفتشین، نحوه تهیه گزارش، فارمت گزارشنویسی و گزارشدهی، تطبیق سیستم فایلینگ، استفاده از اوراق کاری و تولیکت ها در جریان تفتیش، تطبیق پلان، ارایه به موقع پلان بازرسی، شریک سازی یافته های تفتیش و  تحلیل درست مفتشین از وضعیت مالی مراجع سخنرانی مفصل نمودند. 
پس از آن نثار احمد ثبات رئیس پیگیری یافته های تفتیش و گزارشدهی در رابطه به یافته های تفتیش از مراجع گفت: مفتشین این اداره باید پرسشنامۀ یافته های تفتیش را در جریان بازرسی ضمیمه استعلام نموده و دلیل عدم تطبیق یافته های تفتیش قبلی را نیز از مراجع بخواهند.
در اخیر برنامه، مفتشین اداره عالی تفتیش به نوبه پرسش ها  و نظریه های خویش را مطرح نموده که از جانب مسوولین این اداره به پرسش های آن ها پاسخ های قناعت بخش ارایه گردید.

fr

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۷/۲ - ۱۱:۴۳
Background image

هیئت نظارتی اداره عالی تفتیش؛ از جریان بررسی مراجع محلی ولایت زابل دیدار نمود

هیئت نظارتی اداره عالی تفتیش سه شنبه مورخ ۲۹ سنبله ۱۴۰۱ هجری شمسی از جریان تفتیش هیئت موظف اداره عالی تفتیش در مراجع محلی ولایت زابل دیدار به عمل آورد.
هیئت نظارتی اداره عالی تفتیش. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۱۲:۵۱
Background image

هیئت نظارت و هماهنگی اداره عالی تفتیش از مراجع محلی ولایت پکتیا دیدن نمود

به سلسله نظارت و همآهنگی از تیم های تفتیش در ادارات محلی؛ هیاتی نظارتی اداره عالی تفتیش با اشتراک محترم مولوی صدیق الله عزیزی رئیس تفتیش سکتور دفاعی، امنیتی و مصئونیت اجتماعی، محترم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۱۲:۲۲
Background image

هیئت نظارت اداره عالی تفتیش؛ از جریان بررسی مراجع محلی ولایت ارزگان دیدار نمود

هیئت نظارتی اداره عالی تفتیش پنجشنبه مورخ ۳۱ سنبله ۱۴۰۱ هجری شمسی مطابق به ۲۵ صفر ۱۴۴۴ هجری قمری از جریان تفتیش هیئت موظف اداره عالی تفتیش در مراجع محلی ولایت ارزگان دیدن نمود.
هیئت. . .

BACK TO NEWS