پروسه بایومتریک کارمندان اداره عالی بررسی آغاز گردید

sao-af
یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۲ - ۹:۵۵
SAO,‌Biometrics

 روز شنبه 1 سرطان سال 1398 هجری خورشیدی که برابر است به 22 جون 2019 میلادی، روند ثبت‌نام بایومتریک کارمندان اداره عالی بررسی با حضور داشت نمایندگان کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی آغاز گردید.

همایون عبدالرحیم زی یک عضو مدیریت منابع بشری کمیسیون مستقل اصلاحات اداری به آمریت اطلاعات و ارتباط عامه اداره عالی بررسی گفت: این کمیسیون نظر به پلان استراتیژیک سیستم جدیدی را انکشاف داده که هدف آن مشخص ساختن شاخص‌های هویتی کارکنان خدمات ملکی دولتی می‌باشد که این مدل جدید شامل خلص سوانح، حاضری، معاشات، تنظیم فعالیت‌ها، بایومتریک وسایرمشخصات مرتبط به یک کارمند می‌باشد.

به گفته آقای عبدالرحیم زی مقاصد بعد این پروسه، تطبیق آمار دقیق کارکنان خدمات ملکی در سطح مرکز و ولایات می‌باشد. به گفته وی در بسیاری از اداراتی که تشکیل شان زیاد است آمار دقیق از کارمندان آن در دست نیست و بسیاری از ادارات دولتی هستند که بنام کارمند معاش میگیرند؛ ولی شخص معلوم نیست و یا یک نفرهمزمان چند جای کار می‌کند و از چند مرجع معاش دریافت می‌کند. بناء این اداره می‌خواهد به دلیل اینکه آمار دقیق کارمندان را داشته باشد و کارکنان خیالی را شناسایی کند این برنامه را روی دست گرفته است.

دسترسی به معلومات روزمره کارکنان و الکترونیک سازی این روند در تصمیم گیری‌ها و استخدام افراد در تصمیم‌گیری‌ها وپلانگذاری برای منابع بشری؛ یک ضرورت است و این موضوع یکی دیگرازاهداف تطبیق این برنامه است. درحالی‌که قبل از این دست‌کم در 14 اداره دیگر دولتی این روند عملی شده است قرار است در مدت دو روز بیش از پنج صد تن کارمندان اداره عالی بررسی نیز شامل این روند گردند.

 کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان در نظر دارد تا ختم سال 1398 خورشیدی مشخصات همه کارکنان خدمات ملکی کشور را ثبت دستگاه بایومتریک کند.

 کمیسیون اصلاحات اداری، می‌گوید که سیستم اطلاعات کارکنان خدمات ملکی افغانستان به گونه طراحی‌شده که در کنار مشخصات هویتی کارکن،‌ معلوماتی؛ چون: تاریخ تقرر در ادارۀ دولت، ایمیل آدرس، شماره تماس، درجه تحصیل و رشته‌های تحصیلی، معلومات در مورد وظیفه (عنوان وظیفه، موقعیت وظیفه، موقف وظیفوی، نوعیت مقرری و نوعیت معاش) کارکنان دولتی را در برمی‌گیرد.

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۹:۳۷
Background image

معرفی رؤسای تفتیش مساعدت‌های خارجی و منابع بشری توسط رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش

امروز شنبه مؤرخ 27 ثور 1399 خورشیدی، محمد نعیم حقمل رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش طی نشستی که در آن هیئت رهبری این اداره حضور داشتند؛ میلاد اکبری و محمد ریاض منگل را . . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

رئیس اداره عالی تفتیش؛ رئیس تفتیش عملکرد و محیطی را برای رهبری اداره معرفی نمود

امروز شنبه مورخ 30 حمل 1399 محمد نعیم حقمل رئیس اداره عالی تفتیش با حضور معاونین و جمع روسای بخش‌های این اداره در یک فضای باز آقای سمیع الله سباوون را به حیث رئیس ریاست تفتیش عملکرد و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۴:۲۳
Background image

گرامی‌داشت از هشتم مارچ روز اتحاد و همبستگی جهانی زنان در اداره عالی بررسی

امروز یکشنبه مورخ 25 حوت 1398 هجری خورشیدی از هشتم مارچ روز جهانی همبستگی زنان با حضور معاون مالی واداری؛ اداره عالی بررسی روسا وسایرکارمندان در تالار کنفرانس‌های این اداره بزرگداشت به. . .

BACK TO NEWS