پروسه بایومتریک کارمندان اداره عالی بررسی آغاز گردید

sao-af
یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۲ - ۹:۵۵
SAO,‌Biometrics

 روز شنبه 1 سرطان سال 1398 هجری خورشیدی که برابر است به 22 جون 2019 میلادی، روند ثبت‌نام بایومتریک کارمندان اداره عالی بررسی با حضور داشت نمایندگان کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی آغاز گردید.

همایون عبدالرحیم زی یک عضو مدیریت منابع بشری کمیسیون مستقل اصلاحات اداری به آمریت اطلاعات و ارتباط عامه اداره عالی بررسی گفت: این کمیسیون نظر به پلان استراتیژیک سیستم جدیدی را انکشاف داده که هدف آن مشخص ساختن شاخص‌های هویتی کارکنان خدمات ملکی دولتی می‌باشد که این مدل جدید شامل خلص سوانح، حاضری، معاشات، تنظیم فعالیت‌ها، بایومتریک وسایرمشخصات مرتبط به یک کارمند می‌باشد.

به گفته آقای عبدالرحیم زی مقاصد بعد این پروسه، تطبیق آمار دقیق کارکنان خدمات ملکی در سطح مرکز و ولایات می‌باشد. به گفته وی در بسیاری از اداراتی که تشکیل شان زیاد است آمار دقیق از کارمندان آن در دست نیست و بسیاری از ادارات دولتی هستند که بنام کارمند معاش میگیرند؛ ولی شخص معلوم نیست و یا یک نفرهمزمان چند جای کار می‌کند و از چند مرجع معاش دریافت می‌کند. بناء این اداره می‌خواهد به دلیل اینکه آمار دقیق کارمندان را داشته باشد و کارکنان خیالی را شناسایی کند این برنامه را روی دست گرفته است.

دسترسی به معلومات روزمره کارکنان و الکترونیک سازی این روند در تصمیم گیری‌ها و استخدام افراد در تصمیم‌گیری‌ها وپلانگذاری برای منابع بشری؛ یک ضرورت است و این موضوع یکی دیگرازاهداف تطبیق این برنامه است. درحالی‌که قبل از این دست‌کم در 14 اداره دیگر دولتی این روند عملی شده است قرار است در مدت دو روز بیش از پنج صد تن کارمندان اداره عالی بررسی نیز شامل این روند گردند.

 کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان در نظر دارد تا ختم سال 1398 خورشیدی مشخصات همه کارکنان خدمات ملکی کشور را ثبت دستگاه بایومتریک کند.

 کمیسیون اصلاحات اداری، می‌گوید که سیستم اطلاعات کارکنان خدمات ملکی افغانستان به گونه طراحی‌شده که در کنار مشخصات هویتی کارکن،‌ معلوماتی؛ چون: تاریخ تقرر در ادارۀ دولت، ایمیل آدرس، شماره تماس، درجه تحصیل و رشته‌های تحصیلی، معلومات در مورد وظیفه (عنوان وظیفه، موقعیت وظیفه، موقف وظیفوی، نوعیت مقرری و نوعیت معاش) کارکنان دولتی را در برمی‌گیرد.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۰:۴۴
Background image

امضای تفاهم نامه همکاری در بخش میدیا

به سلسه امضای تفاهم نامه های همکاری امروز چهار شنبه 27 سنبله 1398که برابر است به 18 سپتامبر 2019میلادی بین اداره عالی بررسی وشرکت دینامیک ویژن با حضورداشت معاونین اداره عالی بررسی به. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۰:۵۴
Background image

دور دیگر افتتاح برنامه آموزشی در اداره عالی بررسی

در تداوم برنامه های آموزشی امروز یکشنبه 17سنبله 1398 هجری خورشیدی یک دور دیگر از برنامه های آموزشی با حضور استادان انستیتوت خانه موفقیت(TOFEL House) وکارمندان در تالار . . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲ - ۶:۵۷
Background image

بزرگ‌داشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور در اداره عالی بررسی

امروز پنج‌شنبه ۳۱ اسد سال ۱۳۹٨ هجری خورشیدی که برابر است به ۲۲ اگست سال ۲۰۱۹ میلادی از صدمین سالروز استرداد استقلال افغانستان طی محفل باشکوهی با . . .

BACK TO NEWS