گرامی‌داشت از هشتم مارچ روز اتحاد و همبستگی جهانی زنان در اداره عالی بررسی

sao-af
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۴:۲۳
sao

امروز یکشنبه مورخ 25 حوت 1398 هجری خورشیدی از هشتم مارچ روز جهانی همبستگی زنان با حضور معاون مالی واداری؛ اداره عالی بررسی روسا وسایرکارمندان در تالار کنفرانس‌های این اداره بزرگداشت به عمل آمد.
در آغاز محترم مجیب الرحمن شیرزاد معاون مالی واداری این اداره روز جهانی همبستگی،اتحاد و توانمندی را به تمام زنان افغانستان وجهان مبارک باد گفته، تأکید کرد که مطابق پالیسی افزایش مشارکت زنان در ادارات؛ اداره عالی بررسی متعهد است تا سال بعدی 30 درصد از پست‌های این اداره را برای زنان اختصاص دهد. وی همچنان از ایجاد سی وی باکس مخصوص زنان نیز سخن گفت که می‌تواند زنان را در استخدام پست‌های این اداره کمک کند؛ همچنان از کارمندان این اداره خواست تا زنان واجد شرایط را برای احراز بست های اداره عالی بررسی تشویق نمایند.
آقای شیرزاد همچنان اداره عالی بررسی را یک فضای مصئون کاری برای زنان عنوان نموده و تأکید کرد که در تعمیر جدید واحد اداری اداره که قرار است اعمار گردد، جهت رفع هر چه بیشتر مشکلات زنان کودکستان و مسجد زنانه نیز در نظر گرفته‌شده است.
سپس نجلا حکیمی مسئول واحد جندر اداره عالی بررسی پیرامون تاریخچه، ارزش و جایگاه زنان و تجلیل از این روز معلومات همه جانبه برای اشتراک کنندگان ارائه نمود.


در ادامه محمد ظریف علم ستانکزی رئیس بررسی ادارات بودجوی مرکزی اداره عالی بررسی ارزش و جایگاه زنان را در اسلام موردبحث قرار داده گفت: اسلام جایگاه والای برای زنان قایل است و اسلام بیشتر عدالت را در مورد حقوق زنان در نظر گرفته است تا مساوات؛ وی همچنان علاوه نموده گفت: همواره در اسلام تأکید شده است تا با زنان به نیکی برخورد کنید.

در ادامه خانم ثریا توحیدی یکی از اشتراک کنندگان این محفل شعری را تحت عنوان فریاد زن دکلمه نمود. همچنان بانون نجیبه امیری مقاله را که در رابطه به روز زن تهیه نموده بود به خوانش گرفت و سوفیا شکیب زنان را به همبستگی، همدیگر پذیری، ظرفیت‌سازی و شجاعت تشویق نمود.

در آخر هم برای تعداد از اشتراک کنندگان تحسین نامه‌ که از طرف هیئت رهبری اداره عالی بررسی در نظر گرفته‌شده بود تفویض گردید.

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۹:۳۷
Background image

معرفی رؤسای تفتیش مساعدت‌های خارجی و منابع بشری توسط رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش

امروز شنبه مؤرخ 27 ثور 1399 خورشیدی، محمد نعیم حقمل رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش طی نشستی که در آن هیئت رهبری این اداره حضور داشتند؛ میلاد اکبری و محمد ریاض منگل را . . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

رئیس اداره عالی تفتیش؛ رئیس تفتیش عملکرد و محیطی را برای رهبری اداره معرفی نمود

امروز شنبه مورخ 30 حمل 1399 محمد نعیم حقمل رئیس اداره عالی تفتیش با حضور معاونین و جمع روسای بخش‌های این اداره در یک فضای باز آقای سمیع الله سباوون را به حیث رئیس ریاست تفتیش عملکرد و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۴:۲۳
Background image

گرامی‌داشت از هشتم مارچ روز اتحاد و همبستگی جهانی زنان در اداره عالی بررسی

امروز یکشنبه مورخ 25 حوت 1398 هجری خورشیدی از هشتم مارچ روز جهانی همبستگی زنان با حضور معاون مالی واداری؛ اداره عالی بررسی روسا وسایرکارمندان در تالار کنفرانس‌های این اداره بزرگداشت به. . .

BACK TO NEWS