گزارش تفتیش شکایت شهروندان در ارتباط به آمریت اصلاحات اداری ولایت کاپیسا

sao-af
پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۲۷ - ۸:۳۶
sao

اداره عالی تفتیش چارچوبی را برای شناخت بیشتر و ایجاد اعتماد عمومی میان شهروندان و ادارات عامه بنا نهاده است که در آن نهادهای مدنی، رسانه یی و شهروندان می توانند، در روند تفتیش های مشارکتی با تیم تفتیش در مراجع اشتراک نموده و از این طریق از چگونگی اجراآت ادارات عامه اطلاع و آگاهی به دست بیاورند.

همچنان شهروندان می توانند، پیشنهادات و شکایات خویش را در ارتباط به مراجع که در اجراات خویش دچار کمبودی ها و مشکلات می باشند را از طریق منابع ثبت شکایات به اداره عالی تفتیش پیشنهاد بدهند، تا مرجع مربوطه تحت تفتیش قرار گرفته و گزارش آن جهت آگاهی شهروندان به نشر رسانده شود.

در این زمینه شهروندان ولایت کاپیسا شکایت را ثبت نموده،که از اداره عالی تفتیش خواهان تفتیش آمریت اصلاحات اداری ولایت مربوطه گردیده اند، که متن شکایت آن در ذیل تحریر یافته است.

" از اداره عالی تفتیش خواهشمندیم تا در پلان بررسی سال روان آمریت مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی ولایت کاپیسا را گرفته و مورد تفتیش خویش قرار دهند.

نا گفته نباید گذاشت اینکه چندین سال است که اداره عالی تفتیش، آمریت اصلاحات اداری ولایت کاپیسا را تفتیش نه نموده است و این اداره از مشکلات فراوانی بر خور دار می باشد"

شکایت از طریق بخش مسئول دریافت و طبق طرزالعمل مشارکت شهروندان، شکایت به کمیته رسیدگی به امور مشارکت شهروندان ارایه گردید، بر اساس فیصله کمیته، تیم تفتیش برای بررسی آمریت اصلاحات اداری ولایت نامبرده توظیف و مرجع مربوطه را تفتیش نموده که یافته های اولیه آن در ذیل درج گردیده است.

هیأت بعد از تفتیش مرجع، موارد؛ چون: ضعف در تطبیق پلان عملیاتی سالانه آمریت، کاستی ها در جمع آوری بست های خالی، کمبودی ها در حفظ کامل اسناد استخدام،کاستی ها در منابع استفاده شده در امتحانات تحریری و تقریری، ضعف در ساختن یک دیتابیس واحد، کاستی در ثبت، ارسال و تعقیب و طی مراحل شکایات متقاضیان، ضعف در مفتشین داخلی پیرامون پروسه استخدام، نبود افراد مسلکی و با دانش به قدر کافی و چندین موارد عمده دیگر را تشخیص نمودند.

گزارش نهایی تفتیش مرجع مربوطه که حاوی یافته ها و سفارش های لازم است، بعد از تدقیق و تحلیل از طریق ویب سایت اداره عالی تفتیش جهت آگاهی شهروندان به نشر سپرده خواهند شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۴:۳۱
Background image

جلسه افتتاحیه تفتیش وزارت معارف از سوی ادارۀ عالی تفتیش دایر گردید

با در نظر داشت معیارات بین المللی ادارات عالی تفتیش (ISSAIs)، هیئت مؤظف مؤرخ 11/2/1400خورشیدی، جلسه معرفی و افتتاحیه چگونگی اجرای تفتیش رعایت قوانین و مقررات در مقر، وزارت معارف با حضور. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۷:۳۶
Background image

تفاهم نامه همکاری میان اداره عالی تفتیش و نهاد بین المللی ACCA

ادارۀ عالی تفتیش خرسند است که یاد داشت تفاهم‌ همکاری را با نهاد بین المللی(ACCA) بتاریخ 14/2/1400 خورشیدی، با حضور محترم سید بلال هاشمی، معاون تفتیش عملکرد و تکنالوژی معلوماتی و محترمه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۳:۳۵
Background image

جلسه اختتامیه تفتیش وزارت تحصیلات عالی از سوی ادارۀ عالی تفتیش تدویر یافت

با در نظر داشت معیارات بین المللی ادارات عالی تفتیش (ISSAIS)، هیئت مؤظف مؤرخ 3/1/1400 خورشیدی، جلسه اختتامیه پروسۀ بازرسی در مقر وزارت تحصیلات عالی با حضورداشت محترم دوکتور عباس بصیر،. . .

BACK TO NEWS