اشتراک شهروندان در پروسه تفتیش

sao-af
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۹ - ۸:۴۳
sao
اشتراک شهروندان در پروسه ها و برنامه های ملی یکی از ستون پایه های است که باعث ایجاد اعتماد عمومی میان شهروندان و ادارات عامه می شوند.
اداره عالی تفتیش زمینه اشتراک نهادهای مدنی، رسانه ها و شهروندان را در روند تفتیش های مشارکتی ایجاد نموده، که این اشتراک شهروندان یک ابتکار موثر از سوی اداره عالی تفتیش بوده و به صورت طبیعی نقش مردم و نهادها را در این راستا مهم و ارزشمند پنداشته می نماید.
عمده ترین اهداف مشارکت شهروندان در پروسه تفتیش را تامین و افزایش شفافیت و پاسخگویی در عرصه امور مالی، بهبود و توسعه اعتماد میان شهروندان و ادارات و تقویت موثریت نظارت عمومی را تشکیل می دهد.
شریک ساختن اسناد و مدارک در قالب شکایت و پشنهاد؛ از سوی نهادهای مدنی، رسانه یی و شهروندان اداره عالی تفتیش را کمک می کند، تا در ساحاتی که نگرانی وجود دارد، به آن رسیدگی و گزارش آن جهت آگاهی شهروندان به نشر رسانیده شود تا آگاهی شهروندان افزایش و منجر به پاسخگویی مسوولین ادارات گردد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۶:۴۵
Background image

گزارش تفتیش برای شهروندان


ذینفعان اداره عالی تفتیش را ادارات، سازمان ها، نهادها، شهروندان و افراد مختلف شامل می شود، که اداره عالی تفتیش تلاش می ورزد تا از طریق اجرای تفتیش های مؤثر مراجع و شریک سازی گزارش آن. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۰ - ۶:۴۸
Background image

نقش افکار و نظریات شهروندان در تفتیش های مشارکتی

اداره عالی تفتیش به منظور افزایش بیشتر شفافیت، حسابدهی و ایجاد اعتماد میان شهروندان و ادارات سکتور عامه ، اجرای تفتیش های مشارکتی را قبلا آغاز نموده است. در اینگونه تفتیش ها تیمی که. . .
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱۵ - ۵:۵۳
Background image

روند بایومتریک برای اخذ تذکره الکترونیکی در اداره عالی تفتیش آغاز گردید

پروسه بایومتریک کارمندان اداره عالی تفتیش جهت اخذ تذکره تابعیت به شکل الکترونیکی امروز سه شنبه 15/07/1399 خورشیدی، از سوی تیم سیار اداره ملی احصائیه و معلومات در این اداره افتتاح شد.
. . .

BACK TO NEWS