نقش تفتیش و شهروندان در شفافیت و حسابدهی

sao-af
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۴ - ۸:۳۵
SAO

ادارۀ عالی تفتیش جهت تأمین هر چه بیشتر شفافیت، حسابدهی و آوردن اصلاحات در ادارات عامه زمینه ثبت شکایات، پیشنهادات و نظریات نهادهای مدنی، رسانه‌یی و شهروندان را مساعد ساخته است.
هر چند مردم و شهروندان به صورت مستقیم به اطلاعات و ارقام دسترسی ندارند، اما ادارۀ عالی تفتیش این سهولت را برای شهروندان ایجاد نموده تا از طریق ارایۀ پیشنهادات و نظریات سازنده و مؤثر؛ در تفتیش ادارات عامه نقش مهم و اساسی خویش را ایفاء نمایند. این اداره با حضور و اشتراک نهادهای مدنی و رسانه‌یی پیشنهادات و نظریات شهروندان را از طریق تفتیش مشارکتی اجرا نموده و گزارش آنرا از طریق رسانه‌های اجتماعی جهت آگاهی شهروندان به دست نشر می‌سپارد.
از این‌رو، شهروندان می‌توانند، از طریق فورم ثبت شکایات ویب سایت و صندوق شکایات که در ادارۀ عالی تفتیش ایجاد شده است؛ شکایات، پیشنهادات و نظریات خویش را به صورت آنلاین و کتبی به ثبت برسانند، تا به حیث یک شهروند مسوول نقش خویش را در شفافیت و حسابدهی ادارات عامه ایفا نموده باشند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۴:۳۱
Background image

جلسه افتتاحیه تفتیش وزارت معارف از سوی ادارۀ عالی تفتیش دایر گردید

با در نظر داشت معیارات بین المللی ادارات عالی تفتیش (ISSAIs)، هیئت مؤظف مؤرخ 11/2/1400خورشیدی، جلسه معرفی و افتتاحیه چگونگی اجرای تفتیش رعایت قوانین و مقررات در مقر، وزارت معارف با حضور. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۷:۳۶
Background image

تفاهم نامه همکاری میان اداره عالی تفتیش و نهاد بین المللی ACCA

ادارۀ عالی تفتیش خرسند است که یاد داشت تفاهم‌ همکاری را با نهاد بین المللی(ACCA) بتاریخ 14/2/1400 خورشیدی، با حضور محترم سید بلال هاشمی، معاون تفتیش عملکرد و تکنالوژی معلوماتی و محترمه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۳:۳۵
Background image

جلسه اختتامیه تفتیش وزارت تحصیلات عالی از سوی ادارۀ عالی تفتیش تدویر یافت

با در نظر داشت معیارات بین المللی ادارات عالی تفتیش (ISSAIS)، هیئت مؤظف مؤرخ 3/1/1400 خورشیدی، جلسه اختتامیه پروسۀ بازرسی در مقر وزارت تحصیلات عالی با حضورداشت محترم دوکتور عباس بصیر،. . .

BACK TO NEWS