معرفی رؤسای تفتیش مساعدت‌های خارجی و منابع بشری توسط رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش

sao-af
شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۹:۳۷
sao

امروز شنبه مؤرخ 27 ثور 1399 خورشیدی، محمد نعیم حقمل رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش طی نشستی که در آن هیئت رهبری این اداره حضور داشتند؛ میلاد اکبری و محمد ریاض منگل را که به اساس احکام مقام عالی ریاست جمهوری ا.ا به حیث رئیس تفتیش مساعدت‌های خارجی و رئیس منابع بشری این اداره توظیف شده اند، را معرفی نمود.
نخست رئیس ادارۀ عالی تفتیش از دستآوردهای اخیر این اداره، همچون طی مراحل قانون ادارۀ عالی تفتیش که اخیراً به اساس فرمان تقنینی مقام عالی ریاست جمهوری توشیح و نافذ گردیده؛ ایجاد مرکز آموزشی مسلکی تفتیش، بازنگری وظیفوی اداره و منظوری تشکیل سال 1399 این اداره از جانب مقام عالی ریاست جمهوری، تقدیر و تفقد نمود و گفت: «با تصویب قانون جدید اداره، عنقریب مقررۀ کادر تفتیش که قبلاً مسودۀ اولیه آن ترتیب و از طریق کمیسیون محترم اصلاحات اداری و خدمات ملکی به وزارت عدلیه غرض تدقیق و طی مراحل ارسال شده است از طریق آن وزارت طی مراحل می‌گردد.»
رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش ضمن تقدیر و تشکر از رؤسای قبلی به ویژه رئیس قبلی منابع بشری، تقرری و توظیف رؤسای جدید اداره بر بنیاد تخصص و تجربه کافی دانسته و از ایشان خواست تا در راستای بهبود امور کاری تلاش و پیشتکار نمایند.
در ادامه فضل هادی فضل معاون مسلکی اداره صحبت نموده و گفت: «اصول مهم شایستگی، صداقت، تعهد و تجربه کافی در وجود هردوی رؤسای جدید التقرر دیده می‌شود؛ و با تقرر و استفاده از توانایی و تجارب آن‌ها در جهت تحقق اهداف اداره، استفاده مؤثر و بهینه صورت خواهد گرفت.»
همچنان مجیب الرحمن شیرزاد، معاون مالی واداری، ضمن تقدیر از اجراآت، صداقت و تلاش رئیس قبلی منابع بشری و تبریک به رؤسای جدید التقرر؛ دستآوردهای اخیر اداره را نتیجه پشتکار و زحمات خستگی ناپذیر هیئت رهبری و همۀ همکاران اداره دانسته؛ استقلالیت اداره در قسمت منابع بشری، بودجه، ساحۀ کاری و دیگر عرصه‌ها را که مطابق معیارهای بین‌المللی در قانون جدید اداره تضمین و پیشبینی شده است را نشانۀ بارزی از استقلالیت ادارۀ عالی تفتیش، خواند.
قابل‌یادآوری است که قبل از این محترم میلاد اکبری بحیث مشاور تخنیکی تفتیش حساب قطعیه و آموزگار برنامه‌های مسلکی ارتقای ظرفیت و محترم محمد ریاض منگل به حیث مشاور معاونیت مالی واداری در این اداره ایفاء وظیفه می‌نمودند.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۴:۰
Background image

قانون ادارۀ عالی تفتیش توسط فرمان تقنینی مقام عالی ریاست جمهوری توشیح و نافذ گردید

قانون ادارۀ عالی تفتیش که قبلاً به اساس مصوبۀ شماره (13) مؤرخ14/12/1398 کابینۀ جمهوری اسلامی افغانستان به حیث فرمان تقنینی تصویب گردیده بود، ذریعۀ فرمان شماره (45) مؤرخ15/12/1398 رئیس. . .

شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۹:۳۷
Background image

معرفی رؤسای تفتیش مساعدت‌های خارجی و منابع بشری توسط رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش

امروز شنبه مؤرخ 27 ثور 1399 خورشیدی، محمد نعیم حقمل رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش طی نشستی که در آن هیئت رهبری این اداره حضور داشتند؛ میلاد اکبری و محمد ریاض منگل را . . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

رئیس اداره عالی تفتیش؛ رئیس تفتیش عملکرد و محیطی را برای رهبری اداره معرفی نمود

امروز شنبه مورخ 30 حمل 1399 محمد نعیم حقمل رئیس اداره عالی تفتیش با حضور معاونین و جمع روسای بخش‌های این اداره در یک فضای باز آقای سمیع الله سباوون را به حیث رئیس ریاست تفتیش عملکرد و. . .

BACK TO NEWS