نقش تفتیش و شهروندان در شفافیت و حسابدهی

sao-af
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۴ - ۸:۳۵
SAO

ادارۀ عالی تفتیش جهت تأمین هر چه بیشتر شفافیت، حسابدهی و آوردن اصلاحات در ادارات عامه زمینه ثبت شکایات، پیشنهادات و نظریات نهادهای مدنی، رسانه‌یی و شهروندان را مساعد ساخته است.
هر چند مردم و شهروندان به صورت مستقیم به اطلاعات و ارقام دسترسی ندارند، اما ادارۀ عالی تفتیش این سهولت را برای شهروندان ایجاد نموده تا از طریق ارایۀ پیشنهادات و نظریات سازنده و مؤثر؛ در تفتیش ادارات عامه نقش مهم و اساسی خویش را ایفاء نمایند. این اداره با حضور و اشتراک نهادهای مدنی و رسانه‌یی پیشنهادات و نظریات شهروندان را از طریق تفتیش مشارکتی اجرا نموده و گزارش آنرا از طریق رسانه‌های اجتماعی جهت آگاهی شهروندان به دست نشر می‌سپارد.
از این‌رو، شهروندان می‌توانند، از طریق فورم ثبت شکایات ویب سایت و صندوق شکایات که در ادارۀ عالی تفتیش ایجاد شده است؛ شکایات، پیشنهادات و نظریات خویش را به صورت آنلاین و کتبی به ثبت برسانند، تا به حیث یک شهروند مسوول نقش خویش را در شفافیت و حسابدهی ادارات عامه ایفا نموده باشند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۹ - ۸:۴۳
Background image

اشتراک شهروندان در پروسه تفتیش

اشتراک شهروندان در پروسه ها و برنامه های ملی یکی از ستون پایه های است که باعث ایجاد اعتماد عمومی میان شهروندان و ادارات عامه می شوند.
اداره عالی تفتیش زمینه اشتراک نهادهای مدنی، رسانه. . .
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۲۰
Background image

ارایه پرزنتیشن از سوی مسئولین اداره عالی تفتیش در مورد گزارش تفتیش حساب قطعیه سال مالی 1398 دولت به کمیسون مالی و بودجه ولسی جرگه

مسئولین اداره عالی تفتیش امروز پنجشنبه سوم میزان 1399 خورشیدی، طی نشستی با کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه شورای ملی، که در آن محترم رحمت الله سوله مل؛ رئیس عمومی تفتیش مالی، سید امین. . .
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۵:۹
Background image

تدویر جلسه هیئت رهبری اداره عالی تفتیش با رئیس و اعضای کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه

رئیس عمومی اداره عالی تفتیش به منظور ارایه معلومات مختصر در ارتباط به گزارش حساب قطعیه سال مالی 1398 دولت و سایر گزارش های این اداره در جلسهء روز یک شنبه سی ام سنبله 1399 با رئیس و. . .

BACK TO NEWS