برنامه آموزشی سه روزه برای تفتیش داخلی ادارات سکتور عامه با توزیع گواهی نامه پایان یافت

sao-af
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۳۰ - ۶:۵۸
اداره عالی بررسی

برنامه آموزشی سه روزه که از جانب اداره عالی بررسی در تالار کنفرانس های اداره برای تفتیش داخلی ادارات در سکتور عامه برگزار گردیده بود امروز به تاریخ 29/8/1398 با توزیع گواهی نامه برای اشتراک کنندگان توسط رهبری اداره؛ پایان یافت.

در این برنامه روز نخست بحث جامع و کار گروهی پیرامون غنامندی مقرره تفتیش های داخلی ادارات به اشتراک روسای تفتیش داخلی و رهبری اداره عالی بررسی صورت گرفته؛ نتایج آن با همه شریک گردید.

روز دوم و سوم در مورد عناصر الزامی چارچوب بین المللی تفتیش مانند: ماموریت تفتیش داخلی، پرنسیب های اساسی، تعریف تفتیش داخلی، کود اخلاقی، معیارهای تفتیش و در کل دانش و مهارت و یک دید کلی بخاطر خدمتگزاری مسلکی برای ایشان معلومات ارایه گردید.

در نهایت اجماع بر آن شد تا تعریف و جایگاه ادارات تفتیش داخلی، ارتقای ظرفیت و روابط آن با اداره عالی بررسی در مقرره باید بازتاب نماید تا تفتیش داخلی ادارات با استقلالیت و توانایی کاری و مسلکی بتوانند به حیث حافظ منافع دارایی عامه، مأموریت خویش را در شفافیت و اصلاحات مالی انجام دهند.

در این برنامه نخست اشتراک کنندگان از سعی و تلاش اداره عالی بررسی در راستای حمایت و ارتقای ظرفیت تفتیش های داخلی اظهار قدردانی نموده و در ثانی تقاضای اکثریت آنها بر آن بود تا در آینده اداره عالی بررسی به برگزاری چنین برنامه ها؛ به ویژه در مورد موضوعات؛  چون:  فرق بین تفتیش مالی، رعایت قوانین و مقررات و تفتیش عملکرد نماید.

این در حالی است که اداره عالی بررسی پیوسته تلاش مینماید تا تعهد مسلکی و اخلاقی خویش را به خاطر توانمند سازی نیروهای حسابگیر در آوردن اصلاحات مالی ایفا نماید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۴:۰
Background image

قانون ادارۀ عالی تفتیش توسط فرمان تقنینی مقام عالی ریاست جمهوری توشیح و نافذ گردید

قانون ادارۀ عالی تفتیش که قبلاً به اساس مصوبۀ شماره (13) مؤرخ14/12/1398 کابینۀ جمهوری اسلامی افغانستان به حیث فرمان تقنینی تصویب گردیده بود، ذریعۀ فرمان شماره (45) مؤرخ15/12/1398 رئیس. . .

شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۹:۳۷
Background image

معرفی رؤسای تفتیش مساعدت‌های خارجی و منابع بشری توسط رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش

امروز شنبه مؤرخ 27 ثور 1399 خورشیدی، محمد نعیم حقمل رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش طی نشستی که در آن هیئت رهبری این اداره حضور داشتند؛ میلاد اکبری و محمد ریاض منگل را . . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

رئیس اداره عالی تفتیش؛ رئیس تفتیش عملکرد و محیطی را برای رهبری اداره معرفی نمود

امروز شنبه مورخ 30 حمل 1399 محمد نعیم حقمل رئیس اداره عالی تفتیش با حضور معاونین و جمع روسای بخش‌های این اداره در یک فضای باز آقای سمیع الله سباوون را به حیث رئیس ریاست تفتیش عملکرد و. . .

BACK TO NEWS