برنامه آموزشی FIA امروز از سوی رئیس عمومی اداره عالی بررسی افتتاح گردید

sao-af
یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۸:۵
FIA,SAO,ACCA

در محفلی‌که امروز یک‌شنبه 19 جوزای سال 1398 هجری خورشیدی به‌ مناسبت افتتاح برنامه آموزشی FIA در تالار کنفرانس‌های مطبوعاتی اداره عالی بررسی برگزار شده‌بود؛ هیأت‌رهبری، رؤسا، آمرین، مفتشین و سایر منسوبان اداره حضور به هم رسانیده بودند.

محمد نعیم حقمل، رییس عمومی اداره عالی بررسی گفت: هدف از تدویر این برنامه آموزشی، مسلکی‌سازی مفتشین با معیارهای بین‌المللی می‌باشد. آقای حقمل افزود: آن عده از مفتشین و منسوبان اداره که در امتحان زبان انگلیسی نمره معیاری را به‌دست نیاورده‌اند؛ به کورس‌های زبان انگلسی معرفی می‌شوند و پس از آن شامل این برنامه آموزشی خواهند گردید.

رییس عمومی با اشاره به این‌که چرا برنامۀ آموزشی FIA را می‌خوانیم و نتیجه آن چه است گفت: درحال حاضر داشتن سرتفیکیت FIA یک امتیاز مهم به شمار می‌رود و کسانی‌که این سرتفیکیت را دارا هستند، می‌توانند در هر نقطه جهان با معاش و امتیاز بلند، وظیفه انجام دهند و درحقیقت سرتفیکیت FIA شبیه یک پاسپورت است در هرجای دنیا قابل اعتبار می‌باشد.

وی افزود دلیل این‌که ما در حال حاضر به مشاورین خارجی نیاز داریم این است که آنان سرتفیکیت FIA دارند و به‌خوبی می‌توانند از عهدۀ کارهای محاسباتی بیرون شوند. آقای حقمل خاطرنشان ساخت که در حال حاضر فراگیری دروس این برنامه تا حدی اجباری خواهد بود و اما در آینده باید همه به صورت داوطلبانه این برنامه را بیاموزند و با تلاش و مسلکی‌سازی مفتشین، امید می‌رود که تا دو-سه سال آینده نیاز به مشاور خارجی احساس نشود.

وی تاکید کرد که آن عده از منسوبانی‌که سن‌شان زیر 45 سال است، این برنامه را به‌صورت اجباری باید فرا بگیرند و آنانی‌که بالای 45 سال سن دارند، می‌توانند به‌صورت اختیاری پیش ببرند و در سال‌های پسین داشتن این سرتفیکیت و سایر امتیازات در حین استخدام؛ اولویت بیشتر خواهد داشت.

قابل ذکر است که در این برنامه آموزشی که از دو تا دو نیم سال آینده را در برخواهد گرفت، به تعداد 69 تن از مفتشین وکارمندان بخش‌های مختلف اداره شامل هستند و بیشتر محاسبه مالی و محاسبه منجمنت را آموزش خواهند دید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۹:۳۷
Background image

معرفی رؤسای تفتیش مساعدت‌های خارجی و منابع بشری توسط رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش

امروز شنبه مؤرخ 27 ثور 1399 خورشیدی، محمد نعیم حقمل رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش طی نشستی که در آن هیئت رهبری این اداره حضور داشتند؛ میلاد اکبری و محمد ریاض منگل را . . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

رئیس اداره عالی تفتیش؛ رئیس تفتیش عملکرد و محیطی را برای رهبری اداره معرفی نمود

امروز شنبه مورخ 30 حمل 1399 محمد نعیم حقمل رئیس اداره عالی تفتیش با حضور معاونین و جمع روسای بخش‌های این اداره در یک فضای باز آقای سمیع الله سباوون را به حیث رئیس ریاست تفتیش عملکرد و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۴:۲۳
Background image

گرامی‌داشت از هشتم مارچ روز اتحاد و همبستگی جهانی زنان در اداره عالی بررسی

امروز یکشنبه مورخ 25 حوت 1398 هجری خورشیدی از هشتم مارچ روز جهانی همبستگی زنان با حضور معاون مالی واداری؛ اداره عالی بررسی روسا وسایرکارمندان در تالار کنفرانس‌های این اداره بزرگداشت به. . .

BACK TO NEWS