جلسه مشورتی و نظرخواهی نماینده‌های نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ای پیرامون کمیته رسیده‌گی به امور مشارکت شهروندان

sao-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۸ - ۵:۴۱
Sao

دیروز دوشنبه 7 اسد سال 1398 هجری خورشیدی به ادامه نشست‌های اداره عالی بررسی با نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ها، جلسه مشورتی و نظرخواهی با اشتراک فضل‌الله نظامی رییس پالیسی و پلان، احمد شکیب کاردوست آمر بررسی عملکرد و محیط‌زیست، غلام عباس حکیمی آمر مشارکت عامه در روند بررسی، نماینده‌های نهادهای جامعه مدنی و نمایندۀ سکرتریت حکومت‌داری باز افغانستان در دفتر رییس پالیسی و پلان اداره عالی بررسی تدویر یافت.

این نشست روی چه‌گونه‌گی میکانیزم ثبت شکایات شهروندان و ارائه پاسخ به آن‌ها از طریق ویب‌سایت رسمی اداره عالی بررسی برگزار شده بود که با سخنرانی غلام عباس حکیمی، آمر مشارکت شهروندان در روند بررسی آغاز گردید. وی در نخست پیرامون اجندای جلسه معلومات مختصر ارائه نمود و سپس فورم ثبت شکایات شهروندان را به معرفی گرفت.

در ادامه آقای حکیمی گفت که اداره عالی بررسی به منظور شریک ساختن شهروندان در روند بررسی، مکانیزم مشارکت شهروندان را ترتیب نموده که روی تطبیق آن تلاش‌ها جریان دارد. براساس گفته‌های وی تطبیق موضوعاتی که در میکانیزم پیشبینی شده‌است در هماهنگی با نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ای آغاز گردیده‌است.

حکیمی افزود: یکی از موضوعاتی که در میکانیزم مشارکت شهروندان پیشبینی شده، ایجاد پورتل ثبت شکایات و نظریات شهروندان است که خوشبختانه این بخش در ویب‌سایت اداره عالی بررسی ایجاد گردیده و شهروندان می‌تواند موضوعات و پروژه‌های که ضرورت به بازرسی دارند را از این طریق با این اداره شریک سازند.

هم‌چنان در بخش دیگر این میکانیزم به ایجاد کمیته رسیده‌گی به امور مشارکت شهروندان اشاره شده‌است که در زمینه نیز معلومات مفصل با اشتراک کننده‌گان جلسه شریک ساخته شد. در ادامه ضمن بحث و ارائه پیشنهادات از سوی نماینده‌های نهادهای جامعه مدنی، اشتراک کننده‌گان خواهان ایجاد نقش موثر نماینده‌های جامعه مدنی در این کمیته شدند و افزودند که به نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ای باید فرصت داده شود تا طی یک جلسه نهادهای متعهد جامعه مدنی و رسانه‌ای نماینده‌های خویش را در کمیته رسیده‌گی به امور مشارکت شهروندان معرفی نمایند.

در اخیر نماینده‌های نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ای که با تیم‌های بررسی همکاری دارند گزارش مختصر از اشتراک خویش در مراجع را با اعضای جلسه شریک نمودند و روی آن بحث صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۴:۰
Background image

قانون ادارۀ عالی تفتیش توسط فرمان تقنینی مقام عالی ریاست جمهوری توشیح و نافذ گردید

قانون ادارۀ عالی تفتیش که قبلاً به اساس مصوبۀ شماره (13) مؤرخ14/12/1398 کابینۀ جمهوری اسلامی افغانستان به حیث فرمان تقنینی تصویب گردیده بود، ذریعۀ فرمان شماره (45) مؤرخ15/12/1398 رئیس. . .

شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۹:۳۷
Background image

معرفی رؤسای تفتیش مساعدت‌های خارجی و منابع بشری توسط رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش

امروز شنبه مؤرخ 27 ثور 1399 خورشیدی، محمد نعیم حقمل رئیس عمومی ادارۀ عالی تفتیش طی نشستی که در آن هیئت رهبری این اداره حضور داشتند؛ میلاد اکبری و محمد ریاض منگل را . . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

رئیس اداره عالی تفتیش؛ رئیس تفتیش عملکرد و محیطی را برای رهبری اداره معرفی نمود

امروز شنبه مورخ 30 حمل 1399 محمد نعیم حقمل رئیس اداره عالی تفتیش با حضور معاونین و جمع روسای بخش‌های این اداره در یک فضای باز آقای سمیع الله سباوون را به حیث رئیس ریاست تفتیش عملکرد و. . .

BACK TO NEWS