جلسه مشورتی و نظرخواهی نماینده‌های نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ای پیرامون کمیته رسیده‌گی به امور مشارکت شهروندان

sao-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۸ - ۵:۴۱
Sao

دیروز دوشنبه 7 اسد سال 1398 هجری خورشیدی به ادامه نشست‌های اداره عالی بررسی با نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ها، جلسه مشورتی و نظرخواهی با اشتراک فضل‌الله نظامی رییس پالیسی و پلان، احمد شکیب کاردوست آمر بررسی عملکرد و محیط‌زیست، غلام عباس حکیمی آمر مشارکت عامه در روند بررسی، نماینده‌های نهادهای جامعه مدنی و نمایندۀ سکرتریت حکومت‌داری باز افغانستان در دفتر رییس پالیسی و پلان اداره عالی بررسی تدویر یافت.

این نشست روی چه‌گونه‌گی میکانیزم ثبت شکایات شهروندان و ارائه پاسخ به آن‌ها از طریق ویب‌سایت رسمی اداره عالی بررسی برگزار شده بود که با سخنرانی غلام عباس حکیمی، آمر مشارکت شهروندان در روند بررسی آغاز گردید. وی در نخست پیرامون اجندای جلسه معلومات مختصر ارائه نمود و سپس فورم ثبت شکایات شهروندان را به معرفی گرفت.

در ادامه آقای حکیمی گفت که اداره عالی بررسی به منظور شریک ساختن شهروندان در روند بررسی، مکانیزم مشارکت شهروندان را ترتیب نموده که روی تطبیق آن تلاش‌ها جریان دارد. براساس گفته‌های وی تطبیق موضوعاتی که در میکانیزم پیشبینی شده‌است در هماهنگی با نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ای آغاز گردیده‌است.

حکیمی افزود: یکی از موضوعاتی که در میکانیزم مشارکت شهروندان پیشبینی شده، ایجاد پورتل ثبت شکایات و نظریات شهروندان است که خوشبختانه این بخش در ویب‌سایت اداره عالی بررسی ایجاد گردیده و شهروندان می‌تواند موضوعات و پروژه‌های که ضرورت به بازرسی دارند را از این طریق با این اداره شریک سازند.

هم‌چنان در بخش دیگر این میکانیزم به ایجاد کمیته رسیده‌گی به امور مشارکت شهروندان اشاره شده‌است که در زمینه نیز معلومات مفصل با اشتراک کننده‌گان جلسه شریک ساخته شد. در ادامه ضمن بحث و ارائه پیشنهادات از سوی نماینده‌های نهادهای جامعه مدنی، اشتراک کننده‌گان خواهان ایجاد نقش موثر نماینده‌های جامعه مدنی در این کمیته شدند و افزودند که به نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ای باید فرصت داده شود تا طی یک جلسه نهادهای متعهد جامعه مدنی و رسانه‌ای نماینده‌های خویش را در کمیته رسیده‌گی به امور مشارکت شهروندان معرفی نمایند.

در اخیر نماینده‌های نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ای که با تیم‌های بررسی همکاری دارند گزارش مختصر از اشتراک خویش در مراجع را با اعضای جلسه شریک نمودند و روی آن بحث صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۰:۴۴
Background image

امضای تفاهم نامه همکاری در بخش میدیا

به سلسه امضای تفاهم نامه های همکاری امروز چهار شنبه 27 سنبله 1398که برابر است به 18 سپتامبر 2019میلادی بین اداره عالی بررسی وشرکت دینامیک ویژن با حضورداشت معاونین اداره عالی بررسی به. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۰:۵۴
Background image

دور دیگر افتتاح برنامه آموزشی در اداره عالی بررسی

در تداوم برنامه های آموزشی امروز یکشنبه 17سنبله 1398 هجری خورشیدی یک دور دیگر از برنامه های آموزشی با حضور استادان انستیتوت خانه موفقیت(TOFEL House) وکارمندان در تالار . . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲ - ۶:۵۷
Background image

بزرگ‌داشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور در اداره عالی بررسی

امروز پنج‌شنبه ۳۱ اسد سال ۱۳۹٨ هجری خورشیدی که برابر است به ۲۲ اگست سال ۲۰۱۹ میلادی از صدمین سالروز استرداد استقلال افغانستان طی محفل باشکوهی با . . .

BACK TO NEWS