نشست کمیته رسیدگی به امور مشارکت شهروندان

sao-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۲ - ۹:۵۷
SAO

دومین نشست کمیته رسیدگی به امور مشارکت شهروندان زیر نظر معاون مسلکی اداره عالی بررسی و رئیس کمیته رسیدگی به امور مشارکت عامه پیرامون شریک سازی برنامه های کاری این کمیته به تاریخ ۲ میزان ۱۳۹۸ که مصادف است با ۲۰۱۹/۱۰/۲۴ میلادی در تالار کنفرانس های اداره با اشتراک اعضای کمیته برگزار گردید.

در آغاز رئیس کمیته رسیدگی به امور مشارکت شهروندان فرمودند:حکومت کارا، موثر و پاسخگو بدون اشتراک شهروندان که جامعه مدنی و رسانه ها از آن نماینده گی مینماید ؛ مفهوم ندارد. که به همین منظور اداره عالی بررسی پروسه دخیل سازی شهروندان را در روند تفتیش آغاز نموده است.

در تداوم نشست های نوبتی کمیته؛ امروز روی گزارش تطبیق فیصله های اولین نشست کمیته صحبت گردیده و پس از معرفی اعضای کمیته رسیدگی به امور مشارکت شهروندان مطابق اجندا در این نشست مشاور حقوقی اداره رابه حیث معاون کمیته مشارکت پس از نظرخواهی اعضای کمیته انتخاب نموده تا در غیاب رئیس کمیته بتواند وظایف آنرا پیگیری نماید.

در ادامه اقای فضل گفتند: لازم است تا اعضای کمیته بخاطر موثریت مشارک شهروندان در پروسه تفتیش نشست حضوری را با نهادهای جامعه مدنی و رسانه ها ترتیب نمایند و همچنان در مورد نصب صندوق شکایات در مرکز اداره و ریاست های ساحوی آن در ولایات و همچنان نشستی را با نماینده های رسانه ها تنظیم و در مورد اشتراک ایشان در این روند توجه صورت گیرد تا این پروسه از دامنه وسیع برخوردار گردد.

در این جلسه در مورد پلان عملیاتی آمریت مشارکت عامه در روند بررسی وهمچنان در مورد طرزالعمل اجرایوی آن بحث و تبادل افکار به خاطر غنامندی آن صورت گرفت.

این در حالی است که اداره عالی بررسی بخاطر ترویج فرهنگ پاسخگویی و رعایت اصول و ارزش های مردمی اخیرآ نهادهای جامعه مدنی و رسانه ای را که نمایندگی از شهروندان می نمایند در روند تفتیش شریک نموده است.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۱:۱۱
Background image

سیمینار یک‌روزه آگاهی دهی از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی برای کارمندان اداره عالی بررسی برگزار شد

این سیمینار که تحت نام " گفتمان بررسی حقوق اتباع در قانون اساسی افغانستان" بود روز دوشنبه مورخ 21 دلو. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۳:۷
Background image

اداره عالی بررسی جلسۀ هماهنگی را با روسای ادارات تفتیش داخلی برگزار نمود

مطابق به هدایت شماره(2203) مورخ 7/10/1398 مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان مسوول تفتیش داخلی وزارت مالیه و تمام ادارات تفتیش داخلی شامل فهرست جلسه را با رئیس اداره عالی بررسی و. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۰:۵۱
Background image

افتتاح مرکز آموزشی در اداره عالی بررسی

محمد نعیم حقمل رئیس اداره عالی بررسی قبل از ظهر امروز تاریخ 14 جدی 1398 با حضور معاون مسلکی، معاون مالی واداری و جمع همکاران اداره؛ مرکز آموزشی اداره عالی بررسی را افتتاح نمود. . .

BACK TO NEWS