نشست کمیته رسیدگی به امور مشارکت شهروندان

sao-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۲ - ۹:۵۷
SAO

دومین نشست کمیته رسیدگی به امور مشارکت شهروندان زیر نظر معاون مسلکی اداره عالی بررسی و رئیس کمیته رسیدگی به امور مشارکت عامه پیرامون شریک سازی برنامه های کاری این کمیته به تاریخ ۲ میزان ۱۳۹۸ که مصادف است با ۲۰۱۹/۱۰/۲۴ میلادی در تالار کنفرانس های اداره با اشتراک اعضای کمیته برگزار گردید.

در آغاز رئیس کمیته رسیدگی به امور مشارکت شهروندان فرمودند:حکومت کارا، موثر و پاسخگو بدون اشتراک شهروندان که جامعه مدنی و رسانه ها از آن نماینده گی مینماید ؛ مفهوم ندارد. که به همین منظور اداره عالی بررسی پروسه دخیل سازی شهروندان را در روند تفتیش آغاز نموده است.

در تداوم نشست های نوبتی کمیته؛ امروز روی گزارش تطبیق فیصله های اولین نشست کمیته صحبت گردیده و پس از معرفی اعضای کمیته رسیدگی به امور مشارکت شهروندان مطابق اجندا در این نشست مشاور حقوقی اداره رابه حیث معاون کمیته مشارکت پس از نظرخواهی اعضای کمیته انتخاب نموده تا در غیاب رئیس کمیته بتواند وظایف آنرا پیگیری نماید.

در ادامه اقای فضل گفتند: لازم است تا اعضای کمیته بخاطر موثریت مشارک شهروندان در پروسه تفتیش نشست حضوری را با نهادهای جامعه مدنی و رسانه ها ترتیب نمایند و همچنان در مورد نصب صندوق شکایات در مرکز اداره و ریاست های ساحوی آن در ولایات و همچنان نشستی را با نماینده های رسانه ها تنظیم و در مورد اشتراک ایشان در این روند توجه صورت گیرد تا این پروسه از دامنه وسیع برخوردار گردد.

در این جلسه در مورد پلان عملیاتی آمریت مشارکت عامه در روند بررسی وهمچنان در مورد طرزالعمل اجرایوی آن بحث و تبادل افکار به خاطر غنامندی آن صورت گرفت.

این در حالی است که اداره عالی بررسی بخاطر ترویج فرهنگ پاسخگویی و رعایت اصول و ارزش های مردمی اخیرآ نهادهای جامعه مدنی و رسانه ای را که نمایندگی از شهروندان می نمایند در روند تفتیش شریک نموده است.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۰:۲۹
Background image

بحث تطبیق یافته های تفتیش با مسؤلین ارشد مالی اداره های عامه

در تداوم نشست های حضوری اداره با مسؤلین ارشد مالی ادارات عامه افغانستان این بار محمد نعیم حقمل ریس اداره عالی بررسی امروز سه شنبه ۲۳ میزان ۱۳۹۸ خورشیدی باحضور . . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۷ - ۷:۱
Background image

گزارش اداره عالی بررسی از تطبیق تعهدات سکرتریت دولتداری باز افغانستان

پاسخگویی یکی از موضوعاتی است که دولتها امروزه با آن رو برو هستند. دولتها باید نسبت به فعالیت ها و کارکرد های شان پاسخگو باشند. ادارات و سازمان های دولتی برای . . .

شنبه ۱۳۹۸/۷/۶ - ۱۸:۳۰
Background image

اشتراک هئیت عالی رتبه اداره عالی بررسی در 23 مین کنگره سازمان بین المللی تفتیش انکوسای

این نشست که از 23 تا 28 سپتامبر 2019 میلادی ادامه دارد، آقای محمد نعیم حقمل در راس یک هئیت با ترکیب . . .

BACK TO NEWS