نقش افکار و نظریات شهروندان در بهبود شفافیت و پاسخگویی

samema.sadat
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۴:۴۴
sao

اداره عالی تفتیش به منظور افزایش و ارتقای هر چه بیشتر شفافیت، حسابدهی و ایجاد اعتماد میان شهروندان و ادارات عامه ، تفتیش های مشارکتی را در مراجع به اجرا می گذارد. در اینگونه تفتیش ها تیمی که متشکل از مفتیشین اداره عالی تفتیش و نماینده نهادهای مدنی می باشد، تفتیش های مشارکتی را انجام میدهند.

هدف عمده اجرای تفتیش های مشارکتی، دخیل سازی افکار و نظریات شهروندان در فرایند تفتیش ها و بررسی ها می باشد. با این توضیح که نماینده های جامعه مدنی که از طیف های مختلف جامعه نمایندگی می نمایند با حضور و اشتراک شان در پروسه های تفتیش فرصت می یابند تا افکار و نظریات خویش را جهت بهبود و شفافیت هر چه بیشتر عرصه تفتیش ابراز داشته و از کیفیت و شفافیت آن ها اطمینان حاصل نمایند. این موضوع باعث میشود تا از یک طرف اعتماد مردم نسبت به پروسه های تفتیش را قوی تر ساخته؛ و از سوی دیگر بخاطر بهتر شدن امور تفتیش موثر و ممد واقع می گردد.

قابل یادآوری است، وقتی نهادهای جامعه مدنی، رسانه یی و شهروندان موضوعات و مسایلی را می بینند که ایجاب تفتیش را می نمایند ، به صورت آنلاین و کتبی از طریق فورم ثبت شکایات و صندوق شکایات اداره عالی تفتیش می توانند شکایات خویش را درج و از این طریق به عنوان یک شهروند مسوول نقش خویش را در ارتقای هر چه بیشتر شفافیت و حسابدهی در سکتور عامه ایفاء نمایند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۴:۵۳
Background image

تدویر گفتمان پیرامون یافته‌های گزارش تفتیش مشارکتی عملکرد

20. اسد. 1400

گفتمان انلاین میان ادارۀ عالی تفتیش، نهاد دیده‌بان شفافیت افغانستان، ریاست حفظ و مراقبت مکروریانها و شبکه امانتداری پیرامون یافته های گزارش تفتیش مشارکتی عملکرد خدمات. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۰:۱۵
Background image

برنامه آموزشی استفاده از سیستم‌های معلوماتی در ادارۀ عالی تفتیش تدویر یافت

20. اسد. 1400

ریاست تکنالوژی معلوماتی ادارۀ عالی تفتیش برنامه آموزشی سیستم‌های معلوماتی (سیستم مدیریت پذیرش، سیستم مدیریت اتاق جلسات و سیستم مدیریت اسناد) را به تمامی مدیران اجرائیه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۴:۴۲
Background image

تفاهمنامۀ همکاری میان ادارۀ عالی تفتیش و پوهنتون پولیتخنیک کابل امضاء شد

19. اسد . 1400

تفاهمنامه همکاری میان ادارۀ عالی تفتیش و پوهنتون پولیتخنیک کابل از سوی محترم سیدبلال هاشمی معاون در امور تفتیش عملکرد و تکنالوژی معلوماتی و محترم پوهنوال دیپلوم انجینیر. . .

BACK TO NEWS