نقش تفتیش های مشارکتی در افزایش اعتماد شهروندان

sao-af
چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۹ - ۹:۲۹
SAO

تفتیش پروسه قانونی در جمع آوری و ارزیابی اسناد و مدارکی است که فعالیت ها و کارکردهای ادارات عامه را مورد تفتیش قرار میدهد و گزارش آن را جهت آگاهی شهروندان به نشر می سپارد. بناءً اداره عالی تفتیش می تواند نقش مهم و موثر را در ایجاد اعتماد عمومی میان شهروندان و ادارات، به خصوص اداره عالی تفتیش ایفاء بکند.

اداره عالی تفتیش اطلاعات لازم را از تفتیش فعالیت ها و کارکردهای ادارات از طریق نشر گزارش های تفتیش در اختیار شهروندان قرار می دهد و از این طریق باعث از بین بردن فاصله ها و ایجاد اعتماد میان شهروندان و ادارات می گردد.

از جانب دیگر شهروندان با شریک سازی مشکلات و چالش‌ها در ارتباط به موضوعات و مراجع مختلف، در قالب شکایات و پیشنهادات از طریق فورم ثبت شکایت ویب سایت و صندوق شکایات که در دفتر مرکزی اداره عالی تفتیش نصب شده اند، نقش مهم و موثر در ایجاد اعتماد عمومی می توانند، ایفاء بکنند که شکایات و پیشنهادات شهروندان با حضور نماینده نهادهای مدنی تفتیش و نتایج آن به دست نشر سپرده می شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۴:۵۳
Background image

تدویر گفتمان پیرامون یافته‌های گزارش تفتیش مشارکتی عملکرد

20. اسد. 1400

گفتمان انلاین میان ادارۀ عالی تفتیش، نهاد دیده‌بان شفافیت افغانستان، ریاست حفظ و مراقبت مکروریانها و شبکه امانتداری پیرامون یافته های گزارش تفتیش مشارکتی عملکرد خدمات. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۰:۱۵
Background image

برنامه آموزشی استفاده از سیستم‌های معلوماتی در ادارۀ عالی تفتیش تدویر یافت

20. اسد. 1400

ریاست تکنالوژی معلوماتی ادارۀ عالی تفتیش برنامه آموزشی سیستم‌های معلوماتی (سیستم مدیریت پذیرش، سیستم مدیریت اتاق جلسات و سیستم مدیریت اسناد) را به تمامی مدیران اجرائیه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۴:۴۲
Background image

تفاهمنامۀ همکاری میان ادارۀ عالی تفتیش و پوهنتون پولیتخنیک کابل امضاء شد

19. اسد . 1400

تفاهمنامه همکاری میان ادارۀ عالی تفتیش و پوهنتون پولیتخنیک کابل از سوی محترم سیدبلال هاشمی معاون در امور تفتیش عملکرد و تکنالوژی معلوماتی و محترم پوهنوال دیپلوم انجینیر. . .

BACK TO NEWS