نقش تفتیش های مشارکتی در افزایش اعتماد شهروندان

sao-af
چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۹ - ۹:۲۹
SAO

تفتیش پروسه قانونی در جمع آوری و ارزیابی اسناد و مدارکی است که فعالیت ها و کارکردهای ادارات عامه را مورد تفتیش قرار میدهد و گزارش آن را جهت آگاهی شهروندان به نشر می سپارد. بناءً اداره عالی تفتیش می تواند نقش مهم و موثر را در ایجاد اعتماد عمومی میان شهروندان و ادارات، به خصوص اداره عالی تفتیش ایفاء بکند.

اداره عالی تفتیش اطلاعات لازم را از تفتیش فعالیت ها و کارکردهای ادارات از طریق نشر گزارش های تفتیش در اختیار شهروندان قرار می دهد و از این طریق باعث از بین بردن فاصله ها و ایجاد اعتماد میان شهروندان و ادارات می گردد.

از جانب دیگر شهروندان با شریک سازی مشکلات و چالش‌ها در ارتباط به موضوعات و مراجع مختلف، در قالب شکایات و پیشنهادات از طریق فورم ثبت شکایت ویب سایت و صندوق شکایات که در دفتر مرکزی اداره عالی تفتیش نصب شده اند، نقش مهم و موثر در ایجاد اعتماد عمومی می توانند، ایفاء بکنند که شکایات و پیشنهادات شهروندان با حضور نماینده نهادهای مدنی تفتیش و نتایج آن به دست نشر سپرده می شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۹ - ۸:۴۳
Background image

اشتراک شهروندان در پروسه تفتیش

اشتراک شهروندان در پروسه ها و برنامه های ملی یکی از ستون پایه های است که باعث ایجاد اعتماد عمومی میان شهروندان و ادارات عامه می شوند.
اداره عالی تفتیش زمینه اشتراک نهادهای مدنی، رسانه. . .
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۲۰
Background image

ارایه پرزنتیشن از سوی مسئولین اداره عالی تفتیش در مورد گزارش تفتیش حساب قطعیه سال مالی 1398 دولت به کمیسون مالی و بودجه ولسی جرگه

مسئولین اداره عالی تفتیش امروز پنجشنبه سوم میزان 1399 خورشیدی، طی نشستی با کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه شورای ملی، که در آن محترم رحمت الله سوله مل؛ رئیس عمومی تفتیش مالی، سید امین. . .
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۵:۹
Background image

تدویر جلسه هیئت رهبری اداره عالی تفتیش با رئیس و اعضای کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه

رئیس عمومی اداره عالی تفتیش به منظور ارایه معلومات مختصر در ارتباط به گزارش حساب قطعیه سال مالی 1398 دولت و سایر گزارش های این اداره در جلسهء روز یک شنبه سی ام سنبله 1399 با رئیس و. . .

BACK TO NEWS